Miks võib rasvane hommikusöök olla tervisele kasulik?

Miks võib rasvane hommikusöök olla tervisele kasulik?

Teadlased on avastanud, et suure rasvasisaldusega hommikusöök võib olla parim viis päeva alustada. Hommikul „kuninglikult“ süües võite nende arvates ennetada metaboolset sündroomi.

Metaboolse sündroomi tunnusteks on abdominaalne rasvumus, kõrge triglütseriidide tase, insuliiniresistentsus ja muud südamehaiguste riskitegurid, kirjutab Fox News.

Uurimuses vaadeldi, kuidas erinevat liiki toit ja söömise ajastamine mõjutasid metaboolse sündroomi väljakujunemist hiirtel.

Ilmnes, et pärast ärkamist kõrgema rasvasisaldusega toitu saanud hiirtel oli metaboolne profiil normaalne. Seevastu hommikul kõrge süsivesikusisaldusega ja päeva lõpus kõrge rasvasisaldusega toitu saanud hiirtel täheldati kaalutõusu, glükoositalumatust ja muid metaboolse sündroomiga seotud tegureid.

„Uurimustes on vaadeldud manustatava toidu liiki ja kogust, kuid keegi ei ole otsinud vastust küsimusele, kas eri liiki toidu söömise kellaaeg mõjutab kehakaalu, kuigi me teame, et uni ja ööpäevase rütmi muutmine seda tõepoolest mõjutavad,“ selgitas Birminghamis asuva Alabama ülikooli tervishoiukooli epidemioloogiaprofessor dr Molly Bray pressiteates.

Niisiis – kas see tähendab, et peaksite hommikul oma saiakesest loobuma?

„Näib, et päeva esimene toidukord programmeerib teie ainevahetuse terveks ülejäänud päevaks,“ selgitab Birminghamis asuva Alabama ülikooli südame-veresoonkonna haiguste osakonna meditsiinidotsent dr Martin Young pressiteates. „See uurimus viitab sellele, et süsivesikurikas hommikusöök soodustab süsivesikute omastamist ülejäänud päeva vältel, samas kui te sööte suure rasvasisaldusega hommikusöögi, on teie ainevahetus piisavalt paindlik, et suunata energiakasutust süsivesikute ja rasvhapete vahel.“

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

bstard
06.04.10 15:24
Jõuab vaikselt see tarkus ma mainstream-meditsiini, kõigest mõnekümne aastase hilinemisega :D
-49
   
+53

Lisa kommentaar

Saada