Teleseriaalide arstid toovad ebaeetilise käitumise vaatajate ette magusaimal eetriajal

Teleseriaalide arstid toovad ebaeetilise käitumise vaatajate ette magusaimal eetriajal wikipedia.org

Nii ABC sarja „Grey’s Anatomy“ kui ka kuulsa inimvihkajast tohtri Gregory House’i tegemisi kajastava telekanali Fox sarja „House“ teine hooaeg oli täis valetamist, petmist, purjus olemist ja tervisealaste otsuste tegemist patsiendilt luba küsimata.

Uurijad väidavad ajakirja Journal of Medical Ethics aprillinumbris, et telearstide seas näib olevat laialt levinud nii eetiliselt kui ka professionaalselt kohutav käitumine, vahendab HealthDay News.

„Uuringu eesmärk oli välja selgitada, kui tihti need ülimenukad seriaalid kajastavad meditsiini eetilisi ja professionaalseid küsimusi,“ selgitas üks artikli autoritest, John Hopkinsi ülikooli Bermani-nimelise bioeetika instituudi direktor dr Ruth Faden. Eetiliste dilemmade rohkus nii „Grey’s Anatomy“ kui „House’i“ osades on tähelepanuväärne.

„Meelelahutusse jõuab tavaliselt see, mis on närvekõditavam või provokatiivsem. Miljonid vaatajad ei kavatse telerit sisse lülitada pelgalt selleks, et näha ikka ja jälle laste kurgumandlite ülevaatust. Vaatajaid meelitab ligi see, mis on provotseeriv,“ selgitas Bryan–College Stationis asuva teaduskeskuse Texas A&M Health Science Center meditsiinikolledži psühhiaatria ja käitumisteaduste õppetooli dotsent dr Chris Cargile.

Dr Cargile’i üllatas, kuidas mitte ainult episoodid, vaid terved osad käsitlesid eetika ja professionaalsuse teemat. Ühe eksperdi hinnangul võib selliste telesarjade sisu mõjutada isegi arste endid. Uuringu tulemused näitasid, et selliseid sarju vaatab isegi valdav enamik arsti- ja õendustudengeid.

Kõige sagedasem eetiline probleem nendes seriaalides on teadlik nõusolek.

Foto: wikipedia.org

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada