Vahetustega töötavad inimesed kurdavad kõhuhädade üle

Vahetustega töötavad inimesed kurdavad kõhuhädade üle

Värske uuringu kohaselt soodustab vahetustega töö soole ärritussündroomi väljakujunemise riski.

„Me teame, et vahetustega töötavad inimesed kurdavad sageli selliste mao-seedetrakti sümptomite üle nagu kõhuvalu, puhitused ja kõhulahtisus,” märkis Michigani ülikooli meditsiinikooli sisehaiguste dotsent dr Sandra Hoogerwerf pressiteates, vahendab HealthDay News. „Needsamad sümptomid on iseloomulikud ka soole ärritussündroomi puhul.”

399 haiglaõde hõlmanud uuringus avastasid dr Hoogerwerf ja tema kolleegid, et enamikul neist, kes töötasid vahetustega, eriti roteeruvates vahetustes, kujunes oluliselt suurema tõenäosusega välja soole ärritussündroom ja kõhuvalu kui neil, kes töötasid tavapärase päevase graafiku alusel.

Uuring avaldati hiljuti ajakirja American Journal of Gastroenterology veebiväljaandes.

„Me teame, et käärsoolel on oma bioloogiline kell ja just see suurendabki sooleliikumise tõenäosust päeva esimese kuue tunni vältel,” selgitas Hoogerwerf. „Vahetustega töö võib põhjustada selles bioloogilises rütmis kroonilisi häireid ning selle tulemusena käib „kell“ ette ja seda on vaja kohandada. See omakorda tekitab kõhulahtisust, puhitust, kõhuvalu ja ebamugavustunnet."

Uuringu tulemused viitavad sellele, et unehäired ei selgita täielikult vahetustega töö ja soole ärritussündroomi või kõhuvalu seoseid.

„Nüüd on vaja edasi uurida, kas soole ärritussündroom ja kõhuvalu on ööpäevase rütmi häire ilminguks,” märkis Hoogerwerf.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada