Kolmandikul eestlastest pole sportimiseks aega

Kolmandikul eestlastest pole sportimiseks aega

41% eestlastest ütleb, et nad ei tee trenni ega tegele spordiga.

Värske Eurobaromeetri uuringu järgi on samas seisus ka eurooplased – 39% küsitletutest sporti ei tee. Kõige innukamad sportijad on 15-24-aastased mehed nii Eestis kui Euroopas.

Kui Euroopa lõikes on raske välja tuua, kes treenib kõige vähem, siis vaid 2% Eesti naistest vanuses 25-39 spordib regulaarselt. Samas uuringu kohaselt tähendab regulaarselt viis korda nädalas.

Küsimusele, kui tihti tegelevad inimesed füüsilise tegevusega nagu jalgrattasõit või jalutamine, siis väitsid 40% eestlastest, et nad teevad neid tegevusi vähemalt viis korda nädalas ning pea sama paljud ütlesid (37%), et mõningase regulaarsusega (3-4 või 1-2 korda nädalas).

Enamasti tegeletakse spordi või füüsilise tegevusega oma tervise parandamiseks – nii ütlesid 2/3 vastajatest (68%). Peamise põhjusena, miks regulaarselt ei saa sportida, ei toodagi välja põhjust, et see on liiga kallis – nii arvas vaid 8% eestlasi. Üle kolmandiku eestlastest (37%) ning 45% eurooplastest vabandavad ennast hoopis sellega, et ei leidu spordi tegemiseks aega.

Küsitlus viidi läbi eelmise aasta oktoobris ning Eestis intervjueeriti 1011 inimest.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada