Lapsevanem: lapsi ohustavad mängutubades nakkused

Lapsevanem: lapsi ohustavad mängutubades nakkused

Lapsevanem Ruth Tiidemann on hämmastunud, et laste mängutubade puhastamist ja desinfitseerimist ei ole seadusega reguleeritud, mistõttu ohustavad seal lapsi kõikvõimalikud nakkused.

Lapsevanema sõnul oli talle ebameeldivaks üllatuseks, et mängutubade desinfitseerimist ei ole õigusaktidega reguleeritud, vahendab ERR uudised.

Terviseameti epidemioloogianõunik Kuulo Kutsar möönis, et laste mängutubadest võib tõepoolest saada soolenakkusi, ussnugilisi ning halvemal juhul ka vere teel levivaid nakkusi. Kutsar märkis samas, et tänapäeva desinfektsioonivahendid suudavad hävitada piisava kontaktiaja jooksul nii haigusttekitavad bakterid kui ka viirused. Ta soovitas enne mängutuppa minekut käsi pesta.

Rääkides vastavate normide puudumisest, ütles Kutsar, et kui Eestis peaks olukord selles osas halvenema, siis terviseamet taotleb mängutubade puhastamist reguleerivate seadusesätete kehtestamist. "Aga seni ma võin öelda, et Eestis tervikuna nii inimestel kui ka mitmesugustes lasteasutustes hügieen ei ole olnud sedavõrd halb, et me oleksime pidanud seaduse jõuga hakkama nõudma puhtust ja desinfitseerimist."

Pildil Kuulo Kutsar.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada