Naiste tervis on peale infarkti kehvem kui meestel

Naiste tervis on peale infarkti kehvem kui meestel

Uuringu andmetel ei ravita naisi pärast infarkti sama aktiivselt kui mehi.

Naistele parema ravi tagamine võib aidata vähendada sugudevahelist erinevust südamehaigustesse suremise osas. Prantsusmaa uurijate hinnangul elaksid naised infarkti tõenäolisemalt üle juhul, kui neid ravitaks samamoodi kui mehi, kirjutab WebMD.

Enam kui 3500 infarkti tõttu haiglaravile paigutatud inimest hõlmanud uuringus ilmnes, et naistele tehakse väiksema tõenäosusega angiograafia südamearterite ummistustest ettekujutuse saamiseks või angioplastika blokeeritud arterite avamiseks.

Uuring näitas, et naised surid umbes kaks korda tõenäolisemalt infarktile järgnenud kuu jooksul.

Naiste suurem suremus „on seotud tõsiasjaga, et neid ei ravita samamoodi kui mehi,“ selgitas Ameerika Südameassotsiatsiooni esindaja Maria Rosa Constanzo, MD, kes ise uuringus ei osalenud.

Uuringus osalenud uurija Francois Schiele, MD, kes on Prantsusmaal asuva Besanconi ülikoolihaigla peakardioloog, selgitas, et võimaluse korral „tuleks naisi ravida kõiki soovituslikke strateegiaid, sealhulgas invasiivseid meetodeid kasutades.

Constanzo rääkis terviseportaalile WebMD, et juba mõnda aega on teatud naiste tervise infarktijärgsest kehvemast seisust kui meestel, kuid põhjus on seni olnud ebaselge. Tema sõnul osutavad mõningad uuringud bioloogilistele erinevustele – näiteks naiste väiksematele veresoontele, mis suurendavad tüsistuste riski angioplastika ajal. Uuringud viitavad ka sellele, et naised on infarkti ajal tavaliselt vanemad ja nende üldine terviseseisund on siis halvem. Samuti ootavad nad arsti poole pöördumisega kauem.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada