Uus põlveliiges võib tasakaalu parandada

Uus põlveliiges võib tasakaalu parandada

Värske uuringu kohaselt võib uus põlveliiges parandada eakate tasakaalu.

Põlve raskekujulise osteoartriidiga eakatel esineb kõhre kulumise tõttu tasakaaluprobleeme ja neid ähvardab suurem kukkumisoht, kirjutab HealthDays News.

Ameerika Ühendriikides näiteks ongi kukkumised eakate puhul peamised vigastuste põhjused ja nendest tingitud reieluukaela murrud võivad osutuda eluohtlikuks.

„Tasakaal on eakate jaoks äärmiselt oluline, eriti nende puhul, kellel esineb probleeme põlveliigestega,” selgitas Jeruusalemmas asuva Hadassah Mount Scopuse haigla ortopeediakirurg ja uuringu juhtautor dr Leonid Kandel Ameerika ortopeediakirurgide akadeemia pressiteates. „Uuring kinnitas meie hüpoteesi sellest, kuidas osteoartriiti põdeva patsiendi toimetulek satub ohtu mitte üksnes valu, vaid ka tasakaalu tõttu."

Uuring hõlmas 63 inimest keskmise vanusega 73 eluaastat, kellele oli tehtud totaalne põlveliigese proteesimise operatsioon. Aasta pärast operatsiooni täheldati kõigil osalenutel mitme tasakaalunäitaja puhul märkimisväärset paranemist.

Uuringu tulemused näitasid tugevamat seost tasakaalu paranemise ning käimisvõime ja igapäevaste toimingute sooritamise kui valu vähenemise ning käimisvõime ja igapäevaste toimingute sooritamise vahel.

„Oleme teada saanud, et valu leevendamine ei pruugi olla ainuke kasutegur, mis pärast põlveliigese asendamist toimetulekut parandab,” sõnas Kandel. „Parem tasakaalutunne parandab oluliselt eakate patsientide elukvaliteeti."

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada