Kogu maailm tähistab neerupäeva

Kogu maailm tähistab neerupäeva

11. märtsil tähistatakse ülemaailmselt neerupäeva. Teadlikkuse tõstmise päeva eesmärk on suunata inimeste tähelepanu neeruhaiguse varajasele avastamisele.

"Neeruhaigus on salakaval ning vaikne. Enamasti ei anna ta vaevusi ning tihti avastatakse haigus alles hilises faasis," ütles neeruhaigete liidu esinaine Kirke Kuld.

Erinevad uuringud on näidanud, et üks inimene kümnest kannatab mingi neeruhaiguse või -kahjustuse all, mille halvimaks tagajärjeks võib olla neerufunktsiooni kaotus. Üle 35-aastastel inimestel soovitatakse regulaarselt neerufunktsioone kontrollida.

Viiendat korda tähistatava neerupäeva raames pakuvad nii Põhja-Eesti Regionaalhaigla kui ka Tartu Ülikooli Kliinikum tasuta neeru-uuringuid ja -konsultatsioone.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla pakub 11. märtsil Mustamäe uue X-korpuse aatriumis (J. Sütiste tee 19): kell 9-12 võimalust kohapeal anda uriinianalüüsi ja vereanalüüsi, mille alusel saab määrata neerufunktsiooni. Pärast analüüsitulemuste selgumist konsulteerivad Regionaalhaigla arstid kohaletulnuid.

Tartu Ülikooli Kliinikum pakub 11. märtsil: kell 12.00-13.00 võimalust konsulteerida neeruarstidega telefoni teel: 7318 270 – dr Eino Sinimäe, 7318 272 - dr Siiri Mesikepp, dr Elviira Seppet, dr Külli Kõlvald 7318 276 - dr Mai Rosenberg kell 13.00-14.00 võimalust mõõta vererõhku, anda uriinianalüüsi ning konsulteerida neeruõe või -arstiga L. Puusepa 8 hoone II korrusel A. Linkbergi auditooriumi ees.

Samal teemal:
Kontrolli oma neerusid
7 nõuannet neeruhaigustest hoidumiseks
Diabeet – sagedane neerukahjustuste põhjus

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada