Saledad tunnevad rasva maitset toidus paremini kui ülekaalulised

Saledad tunnevad rasva maitset toidus paremini kui ülekaalulised

Teadlased on leidnud uue põhjuse, miks osal inimestest on väga raske rasvastest krõpsudest, šokolaadist ja vürtsikatest toitudest eemale hoida.

Äsja avaldatud uuring näitas, et ülekaalulised inimesed tunnevad palju halvemini toidus rasva maitset kui kõhnad ja oma toitumisharjumusi paremini piirata suutvad inimesed, vahendab Daily Mail online.

Teadlaste sõnul võib suutmatus rasva maitset tunda tähendada seda, et sellised inimesed lihtsalt ei tunne ära hetke, mil nad on piisavalt söönud. Seetõttu hakkavadki kilod kogunema.

Mõningad arstid on seni väitnud, et paksud inimesed armastavad kaloririkkaid toite. Kuid värske uuring vaidleb sellele seisukohale vastu.

Teadlased kontrollisid 30 inimese suutlikkust tunda tavalistes piimajookides ära erinevad rasvhapped.

Tulemused näitasid, et kõik uuringus osalenud vabatahtlikud said aru, kas joogid sisaldasid rasvhappeid või mitte, kuid osadel õnnestus see paremini kui teistel.

Seejärel koostasid teadlased testid, et saada teada, kui tundlikud inimesed rasva maitse suhtes on.

Pärast seda, kui 50 inimest olid testi läbi teinud, avastasid teadlased, et nende võime rasva maitset ära tunda oli seotud nende kehakaaluga. See tulemus võib aidata võidelda ülekaalulisuse vastu.

Selle avastuseni jõudis Austraalias Melbourne’is asuva Deakini ülikooli uurimisrühm. „Me avastasime, et rasva maitse suhtes tundlikud inimesed – need, kes tundsid rasvasisalduse ära isegi väga väikeses kontsentratsioonis – tarbisid tegelikult ka vähem rasva kui need, kellel sellist tundlikkust ei olnud,” selgitas dr Russell Keast.

Ajakirjas British Journal of Nutrition avaldatud uuringu tulemused viitavad sellele, et rasva maitse võib organismi söögiisu kontrollivas süsteemis reaktsiooni esile kutsuda.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada