Lapsed söövad liiga palju näkse

Lapsed söövad liiga palju näkse

Värske uuringu andmetel tarbivad Ameerika lapsed rohkem näkse kui kunagi varem.

Terviseportaali WebMD andmeil näitas uuring seda, et lapsed söövad peaaegu kolm korda päevas komme, soolaseid krõpse ja muud rämpstoitu.

Lisaks sellele joovad Ameerika lapsed Põhja-Carolina ülikooli teadlaste andmetel järjest rohkem suure suhkrusisaldusega puuviljamahlu ja magustatud spordijooke, mis on kaloreid täis tuubitud.

Uurijate sõnul on tegemist ühe esimese uuringuga, milles vaadeldakse laste pikaajalisi söömisharjumusi. Uuringu tulemused näitavad, et näksimisega saavad lapsed nüüd enam kui 27% oma päevasest kalorikogusest.

Uuring näitas, et ajavahemikus 1977–2006 lisandus laste kaloritarbimisele näksimise tagajärjel ühe päeva kohta 168 kalorit.

„Meie uuring näitas, et osad lapsed, sealhulgas väga väiksed lapsed, näksivad peaaegu lakkamatult terve päeva vältel,” selgitas Chapel Hillis asuva Põhja-Carolina ülikooli toitumisprofessor Barry M. Popkin (PhD) pressiteates. „Sellised avastused panevad muretsema selle pärast, et järjest rohkem lapsi Ameerika Ühendriikides on võtmas omaks valesid toitumisharjumusi, mis võivad kaasa tuua tervisele kahjuliku kaalutõusu ja ülesöömise.”

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada