Loomaaed meie kõhus

Loomaaed meie kõhus

Värske uuringu andmetel on inimese sisemus nagu väga erinevaid baktereid koondav loomaaed.

Esimeste tulemuste kohaselt, mis saadi inimorganismis eksisteerivate miljonite mitteinimpäritolu olevate geenide ülestähendamiseks läbi viidud rahvusvahelise jõupingutuse raames, leiti tavalise inimese seedetraktist jõudsalt elutsemas 170 erinevat bakteriliiki. Uudisteagentuuri Associated Pressi andmetel ilmnes uuringu tulemusel samuti, et põletikulisi soolehaigusi põdevate inimeste seedetraktis oli vähem erinevaid bakteriliike.

Enam kui 99% meie kehas olevatest erinevatest geenitüüpidest ei ole õigupoolest inimpäritolu, vaid pärinevad mikroobidest. Hiina päritolu genoomikauurija ja uuringu kaasautori Jun Wangi sõnul aitab inimorganismis sisalduvate bakterite kataloogimine tohutult kaasa inimgenoomi kaardistamisele.

„Meie planeeti, sealhulgas ka meie organismi valitsevad” bakterid, sõnas Saksamaal asuva Euroopa molekulaarbioloogia laboratooriumi uurija ja uuringu kaasautor Jeroen Reas oma e-kirjas. „Minu arvates on oluline, et inimesed mõistaksid, et me ei ole täielikult inimpäritolu. Me oleme tegelikult kahel jalal kõndivad bakterikolooniad ning need bakterid on meie heaolu ja tervise jaoks elutähtsad.”

124 täiskasvanu uuringul leidsid teadlased, et enamike inimeste seedesüsteem on paljuski sarnane. Peaaegu igas organismis oli esindatud vähemalt 57 bakteriliiki. Kokku kataloogisid uurijad umbes 1000 erinevat bakteriliiki ja nende arvates on neil leidmata veel umbes 150 liiki.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada