Kohv on üldjuhul südamesõbralik

Kohv on üldjuhul südamesõbralik

Kohvijoojad võivad tunda rõõmu sel nädalal San Franciscos Ameerika Südameassotsiatsiooni konverentsil tutvustatud uuringute tulemustest.

Näiteks näib uuringute põhjal, et kohvijoojad satuvad väiksema tõenäosusega ebaregulaarsete südamerütmide pärast haiglasse. Samuti ei ole mingeid märke sellest, et iga päev paari tassi kohvi joomine suurendaks ateroskleroosi riski – veresoonte seinte paksenemise ohtu, mis võiks olla infarktide ja teiste probleemide põhjus. HealthDay News andmetel võib mingi kohvis sisalduv komponent, v.a kofeiin, hoopis vähendada diabeedi riski naistel, kes joovad korrapäraselt Jaava kohvi.

Ühe uuringu kohaselt on leitud võimalik seos kohvi joomise ja kõrge vererõhu vahel, kuid kohvi mõju peeti seejuures "tagasihoidlikuks".

Südamerütmi uuringus analüüsiti seda, millise südamerütmi korral hospitaliseeriti 130 054 Kaiser Permanente’o meditsiiniabi programmis osalejat südamerütmi häirete tõttu. Võrreldes nendega, kes kohvi ei joonud, oli hospitaliseerimise risk 18% väiksem nende puhul, kes jõid päevas vähemalt neli tassi kohvi.

Tähtis on aga see, et kohvijoojad ei pea südame rütmiprobleemide tõttu kohvi joomisest loobuma.

Ühes teises uuringus, milles vaadeldi 20 aasta vältel 3000 meest ja naist, ei leitud mingit seost kohvi tarbimise ning ateroskleroosi vahel.

Kolmandas uuringus pakuti seevastu välja võimalik selgitus 2. tüüpi, s.t tavaliselt vanemas eas välja kujuneva diabeedi väiksemale esinemissagedusele kohvijoojate seas. Uurijad leidsid, et päevas vähemalt neli tassi kofeiinisisaldusega kohvi joovatel naistel oli 56% väiksem risk haigestuda 2. tüüpi diabeeti kui neil, kes kohvi ei joonud.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada