Tihedad uinakud võivad viidata diabeedile

Tihedad uinakud võivad viidata diabeedile

Suurbritannia uurijad seostavad vanemate inimeste puhul sagedast uinakute tegemist suurema riskiga haigestuda 2. tüüpi diabeeti.

Birminghami ülikooli uurijate sõnul on 2. tüüpi diabeedi esinemissagedus nädalas 4–6 korda uinakut tegevate eakamate hiinlaste seas 36% suurem ja iga päev uinakut tegevate hiinlaste seas 28% suurem, kirjutab All Headline News.

Uurijate sõnul viitavad tulemused sellele, et pigem võib uinakute tegemine tõenäolisemalt suurendada diabeedi riski, kui et diabeet tooks kaasa unisuse päise päeva ajal.

Uuringu põhiautori Neil Thomase sõnul on vaja täiendavaid uuringuid, et määrata kindlaks, kas ainuüksi uinakute tegemine tingib diabeedi väljakujunemise või mõjutavad seda ka mingid teised tegurid.

Tema sõnul on näiteks Hiinas uinakute tegemine sotsiaalseks normiks, millega alustatakse juba lapsepõlves. Läänemaailmas teevad uinakuid tavaliselt vanemad inimesed või need, kes kannatavad mingi väsimust põhjustava seisundi all. Nendel juhtudel võib uinakute tegemine olla Thomase sõnul haiguse markeriks.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada