Globaalne soojenemine toob kaasa allergialaviini

Globaalne soojenemine toob kaasa allergialaviini

Uuringu andmetel on globaalse soojenemise tulemuseks pikemad tolmlemisperioodid ja rohkem allergikuid.

Kliimamuutustega seostataval temperatuuritõusul võivad olla ootamatud tagajärjed: enam allergiat rohkematel inimestel, kirjutab HealthDay News.

Itaalias läbiviidud värsked uuringud näitasid, et kõrgem õhutemperatuur pikendab mõningate taimede ja puude tolmlemisperioodi, mis suurendab tekitatavat õietolmukogust ning toob kaasa nende inimeste arvu suurenemise, kellel kujuneb teatud õietolmu suhtes välja allergia.

Itaalias asuva Bordighera haigla allergiateenistuse direktori ja uuringu autori dr Renato Ariano sõnul toob globaalse radiatsiooni suurenemine kaasa selle, et õietolmuga kokkupuutumise periood algab varem ja on pikem.

Ariano on koos oma kolleegidega peaaegu 30 aasta vältel üles märkinud õietolmu kogused, tolmlemisperioodi pikkused ja Itaalia Bordighera piirkonna viie peamise õietolmu allika suhtes tundlike inimeste arvu. Need allikad on kask, küpress, oliivipuu, heintaimed ja sellele piirkonnale iseloomulik juudinõges.

Ajavahemikus 1981–2007 täheldasid uurijad seda, et tolmlemisperiood algas varem. Juudinõgese puhul algas tolmlemisperiood uuringu algusaastatel umbes 80 päeva varem kui uuringu lõpus. Oliivipuude tolmlemisperiood algas uuringu ühe autori dr Passalacqua sõnul umbes 30 päeva varem.

See tähendab seda, et allergikud peavad hakkama allergiarohtusid varem võtma ja manustama neid pikema aja vältel, selgitas dr Levetin. Kõikidel, kes tunnevad, et allergia hakkab varem välja lööma, soovitatakse tema sõnul sellest oma arstile rääkima.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada