Insuldid on noorte seas sagenenud

Insuldid on noorte seas sagenenud

Uurijate sõnul on insultide arv noorte seas tõusuteel, kuigi noori ei ole tavaliselt selle sandistava seisundi riskirühmaks peetud.

Uurijad süüdistavad insultide tekkes ülekaalulisuse, diabeedi ja kõrge vererõhu esinemissagenemise suurenemist, kirjutab WebMD.

Cinncinnati neuroteaduste instituudi uurija Brett M. Kissela (MD) sõnul olid kokku 7,3% insulti põdenutest 2005. aastal alla 45-aastased. 1993. aastal oli sama näitaja 4,5%.

Insulti põdenute keskmine vanus langes tema sõnul 1993. aasta 71-lt 2005. aastaks 68-le.

Miks on insultide esinemissagedus suurenenud noortel ja vähenenud vanadel inimestel? Kissela arvates on see tingitud sellest, et insultide ennetamiseks tehtavate jõupingutuste puhul kuuluvad sihtrühma vanemad inimesed. Jõupingutused olid eelkõige suunatud kõrge vererõhu, diabeedi ja ülekaalulisuse kontrolli alla saamisele ning need olid tema sõnul edukad.

Insulti peetakse vanemate inimeste haiguseks, seega on noored Kissela väitel unarusse jäetud. „Noored peavad kõigepealt olema teadlikud sellest, et insult võib ka neid ohustada,” rääkis Kissela.

Samuti jätavad noored sageli vahele oma iga-aastase tervisekontrolli, kui nad end hästi tunnevad,” jätkas ta. „Kõiki inimesi tuleb ravitavate haiguste suhtes korrapäraselt kontrollida.”

Lõpetuseks üks tõde, mida olete kindlasti varem kuulnud, kuid mida Kissela sõnul tasub korrata: „Parim viis insulte, infarkte ja paljusid teisi haigusi ennetada õige toitumine, trenn ning mittesuitsetamine.”

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada