Täiskasvanutele on uneaeg oluline

Täiskasvanutele on uneaeg oluline

Aastaid on arvatud, et vanemad inimesed ei vaja nii palju uneaega kui nooremad. California ülikooli teadlaste uurimus näitab aga vastupidist.

Uue uurimuse kohaselt on vanemate inimeste mälu ja vaimsete võimete parimas töökorras püsimise jaoks uneaja hulk väga oluline. Hoopis vähem oluline on une kvaliteet. Samas on kvaliteetne uni väga oluline noorematele inimestele, vahendab teadusuudiste portaal Novaator Physorg´i.

Katsetes selgus, et une kvaliteet ei mõjutanud vanemate inimeste sooritusvõimet. Nooremate inimeste mälu mõjutas järgmisel päeval aga oluliselt just une kvaliteet, mitte une pikkus. Noored, kes magasid sügavamalt ja ühtlasemalt, olid järgmisel päeval võimekamad kui noored, kes öö jooksul tihti üles ärkasid, isegi siis, kui viimased said kokku rohkem minuteid uneaega.

Uurimuse esimene autor Sean Drummond rõhutab, et vanemad inimesed peaksid tõsiselt mõtlema oma uneaja pikkuse peale. “Eelmise öö uni mõjutab aju töövõimet järgmisel päeval sõltumata sellest, kas inimene on 20- või 60-aastane,“ ütles ta. „Vanemad inimesed peavad saama piisavalt kaua magada. Noored inimesed peavad saama aga piisavalt sügavalt magada.“

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada