Sigarid ja piibud ei ole sigarettidele tervislik alternatiiv

Sigarid ja piibud ei ole sigarettidele tervislik alternatiiv

Uuringu andmetel hingavad kasutajad ikkagi suitsu sisse ja kahjustavad sellega oma kopse.

Värske uuring näitab, et inimesed, kes arvavad sigarettide asemel piipu või sigareid suitsetades ennast kaitsvat, petavad ennast, vahendab HealthDay News.

„Tubakasuitsu sissehingamine on kahjulik, ükskõik millisel moel seda ka sisse ei hingata,” selgitas Columbia ülikooli meditsiinikeskuse meditsiini ja epidemioloogia lektor ning ajakirja Annals of Internal Medicine veebruarinumbris ilmunud artikli põhiautor dr R. Graham Barr.

Igasuguse suitsetamise vähkitekitavatest ohtudest on teiste hulgas küllaldaselt teavet avaldanud Ameerika vähiliit ja USA riiklik vähiinstituut. Barri sõnul usuvad mõningad suitsetajad siiski, et sigari või piibu suitsetamine võib vähendada ohtu hingamiselunditele, sest nende arvates ei hingata suitsu sisse.

Selle arvamuse kontrollimiseks uurisid dr Barr ja tema kolleegid sigari või piibu suitsetamise mõju enam kui 3500-le südamehaiguse uuringus osalenud täiskasvanule vanuses 48–90 aastat. Üheksa inimest sajast väitis, et on mingil ajal piipu suitsetanud ning 11 inimest 100-st oli suitsetanud sigarit.

Uurijad avastasid, et piibu või sigari suitsetajatel esines enam kui kaks korda sagedamini hingamisteede obstruktsiooni kui mittesuitsetajatel ning obstruktsiooni määr suurenes suitsetamise hulga alusel.

Barri sõnul viidi uuring läbi seetõttu, et toimunud oli märkimisväärne nihe sigarettide suitsetamiselt piibu ja sigarite suitsetamisele – osaliselt tervishoiualaste hoiatuste ja osaliselt sigarettidele kehtestatud suurte maksude tõttu.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada