Ka umbrohi võib tervisele kasulik olla

Ka umbrohi võib tervisele kasulik olla

Tartu ülikooli dotsent Ain Raal on kokku pannud  "Maailma ravimtaimede entsüklopeedia". Kuue aastaga koostatud raamat aitab taimetarkusega igas maailma nurgas.

Eesti keeles sellist raamatut  välja antud polegi. Nõukogude ajal ilmus küll venekeelseid ravimtaimede entsüklopeediaid, aga neis polnud peaaegu üldse taimepilte, rääkis Raal Tartu Postimehele.

Äsja valminud eestikeelses ravimtaimede entsüklopeedias on iga taime juures foto või joonis ning tekstid, mis kirjeldavad kõike alates taime koostisest, kasutamisest ja raviomadustest kuni ohtudeni välja. Viimast, ohtude osa, pole muuseas tavaliselt sarnastes entsüklopeediates välja toodud.

Raamatust saab näiteks teada, et naat, mida enamasti umbrohuks võib pidada, aitab põletuste vastu, leevendab podagravaevusi, hemorroide ning liigesepõletikke. Naadist mõned leheküljed edasi ilutsev koeraputk on küll mürgiseks märgitud, kuid samas on sel raviomadused seedevaevuste ja kõhulahtisuse korral, kui taime õigesti kasutada.

Huvitavaid leide pakub entsüklopeedia ka igapäevaste toidutaimede hulgast. Näiteks harilik aedseller võib olla ohtlik neerudele ning põhjustada fototoksilise toime tõttu nahakahjustusi.

Entsüklopeedia 712 artiklis on kirjeldatud 740 taime ja nii ongi raamat saanud 1007-leheküljeline. Igas artiklis on põhitaime nimetus eesti, ladina, inglise ja vene keeles.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada