Uuringu andmetel on internetisõltuvus seotud depressiooniga

Uuringu andmetel on internetisõltuvus seotud depressiooniga

Ühendkuningriigi psühholoogide hinnangul on väga aktiivse internetikasutuse ja depressiooni vahel tugev seos.

Ajakirjas Psychopathology avaldatud uuringu tulemustes järeldati, et 1,2% osalenutest olid internetisõltlased ja paljud neist kannatasid depressiooni all.

Leedsi ülikooli uurimisrühm rõhutas aga seda, et ei saa öelda, nagu tingiks üks ilmtingimata teise ja et enamik internetikasutajatest ei kannata vaimse tervise probleemide all.

Uurijate järeldused põhinesid 1319 inimese täidetud veebipõhisel küsimustikul.

Uuringusse kaasati inimesed internetipõhiste sotsiaalsete suhtlusvõrgustike kaudu. Küsitletavad pidid andma teavet selle kohta, kui palju nad internetti kasutavad ja mis eesmärgil.

Samuti pidid nad erinevatele küsimustele vastamise kaudu hindama, kas nad kannatavad depressiooni all või mitte.

Vastajad olid vanuses 16–51 ja nende keskmine iga oli 21 eluaastat.

Uuringu autorid leidsid, et väiksel osal vastanutest oli interneti kasutamisest kujunenud sunduslik harjumus, milles vahetu igapäevane suhtlemine on asendunud veebipõhiste jututubade ja internetipõhiste sotsiaalsete võrgustikega.

Uuringu põhiautor dr Catriona Morrison selgitas BBC'le: „Internet mängib tänapäevaelus väga suurt osa, kuid selle kasuteguritel on ka oma varjupool.“

„Kui enamik meist kasutab internetti arvete maksmiseks, ostude sooritamiseks ja e-kirjade saatmiseks, on väiksel osal elanikkonnast raske kontrollida oma internetikasutust – kuni selleni välja, et see hakkab nende igapäevaelu häirima.”

Internetisõltlasi kimbutab sõltuvuseta kasutajatega võrreldes oluliselt rohkem depressioon ja nende puhul on depressiooninäitaja viis korda kõrgem.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada