Üksainus pilk, mis muudab kõik

Mis peitub juhusliku pilguvahetuse taga? Igasugune võrgutus algab silmsidest. Oskuslikult heidetud pilgust piisab, et äratada potentsiaalses väljavalitus huvi enda vastu. Miks aga esineb nii palju altminekuid? Vastus on lihtne: sellisele pilgule tuleb vastata ja vastus peab olema õige.


Mis peitub juhusliku pilguvahetuse taga? Igasugune võrgutus algab silmsidest. Oskuslikult heidetud pilgust piisab, et äratada potentsiaalses väljavalitus huvi enda vastu. Miks aga esineb nii palju altminekuid? Vastus on lihtne: sellisele pilgule tuleb vastata ja vastus peab olema õige.

Meestele valmistab koosviibimistel sageli peavalu mõni naine, kes tema pilgu kinni püüab, kergelt naeratab ning siis silmad maha lööb. Kui mees hakkab naise vastu suuremat huvi ilmutama, paistab naisel tema vastu igasugune huvi kaduvat. Mõne aja pärast kordub aga kõik uuesti.
Tõepoolest polegi nii lihtne vastata küsimusele, mis peitub juhusliku pilguvahetuse taga? Partnerit otsivad inimesed vahetavad kindlaid signaale ja märke, mille abil aimata, kuidas huviobjekt temasse suhtub. Naine, kellele mees meeldib, aga enamasti kardab seda välja näidata, ja väldib pilku, et mitte liiga kerge saagina paista.


Ka hetkerõõmus igatsed püsisuhet

Inimesed on seksuaalsed olendid, seks on üks peamisi motiveerivaid jõude ja tavaliselt peitub ka lühiajalise suhte, hetkerahulduse otsimise taga soov kestvamaks ja püsivamaks suhteks. Seetõttu oleks kurb, kui peamiseks partnerita jäämise põhjuseks saab vastassoo signaalide vääritimõistmine ja omapoolsed valed märguanded.

Üpris lihtne ja levinud käitumismudel partneri otsingul on oma välimuse atraktiivsemaks muutmine riietuse, soengu või meigiga. Sellest siiski ei piisa. Äärmiselt tähtis on käitumine - igasugune võrgutus algab silmsidest. Pilgu tähtsust inimsuhetes väljendab juba silmadega seotud käibefraaside hulk: silmad kui hinge peegel, põletav pilk, rauge pilk, jäine pilk, pilgust paistev magamistuba, kurja silmaga kaetamine, mõrtsukalik pilk jne. Oskuslikult heidetud pilgust piisab, et äratada potentsiaalses väljavalitus huvi enda vastu. Miks aga esineb nii palju altminekuid? Vastus on lihtne: sellisele pilgule tuleb vastata ja vastus peab olema õige.


Silmategemise kunst

Silmategemise aluseks on oskus muuta neid pisut suuremaks, ilma et tekiks muljet jõllitamisest. Need, kes seda kunsti õigesti valdavad, mõjuvad kaunilt ja seksikalt ka tagasihoidliku välimuse ja riietuse kiuste. Tavaliselt on naised silmadega võrgutamise kunstis meestest andekamad: mehe pilk kipub olema liiga intensiivne, justkui kana hüpnotiseerivatel kikkal... Hoopis mõjusam on natuke salapärane pilk.

Silmategemine algab üksteisele järgnevatest pilkudest, mille vahele jäävad umbes viiesekundilised intervallid. Huvi kasvades peatub pilk huviobjektil järjest kauem. Kunagi ei maksa unustada, et silma vaadates näeb inimene tervet nägu. Isegi kerge kulmukortsutus võib juhtida teise inimese pilgu teie silmadelt kõrvale ja mängu tuleb uuesti alata.


Oska naeratada!

Seksikas pilk eeldab ka väikest naeratust, mille järgi langetatakse otsus, kas maksab pilguvahetust jätkata. Mehed ja naised, kes võtavad silmategemist liiga tõsiselt, osutavad endale karuteene. Sama ebatõhus kui tõsidus on ka teeseldud naeratus. Kahjuks oskavad väga vähesed meist õigesti naeratada, pahatihti kipub see sarnanema grimassiga. Kogu nõks peitub näolihaste lõtvuses - pingul nägu reedab sisemisi pingeid, kindlusetust. Väga tähtis on ka peahoiak: kui soovite, et teid tähele pandaks, hoidke pea püsti, kui aga soovite märkamatuks jääda, siis käige, pilk maas, ning tehke end istudes võimalikult väikseks.

Pea- ja kogu ülakeha hoiakust sõltub seegi, kas mõjute kutsuva või tõrjuvana - kehahoiakust sõltub ka elegantsus ja ilu. Jälgige seda, suruge õlad taha ja rind ette ning te näete, et hoopis rohkem inimesi hakkab teid tähele panema.

Pealiigutustest oleneb suuresti see, kuidas teised teid näevad. Kerged julgustavad noogutused näitavad head kuulamisoskust, mis moodustabki võrgutuskunsti tuuma. Kaelgi on palju väljendusrikkam kehaosa kui tavaliselt kombeks arvata. Vägagi üheselt ilmne märk seksuaalsest huvist on pea tahakallutamine ja kurgualuse ning kõri näitamine. Tavaliselt tehakse seda alateadlikult, kui tutvus potentsiaalse partneriga on juba arenemas.


Viibates käe või pilguga

Sageli toetavad naised lõua kätele ainult selleks, et ebateadliku sõrmeliigutusega meeste tähelepanu endale tõmmata. Meestel on selliseks liigutuseks jalgade hargitamine ja käte langetamine reitele, või siis käe püksitaskusse torkamine - ilmne märk, et mees tunneb naise vastu seksuaalset huvi.

Ka teadvustamata viiped ja osutused viitavad seksuaalsele huvitatusele objektist, kellele need on määratud. Viibata ei saa mitte ainult käte või sõrmedega, vaid ka pilgu, jalgade, varvastega. Inimene osutab tahtmatult oma ihaldusobjektile, hoidku ta käes klaasi, sulepead või ajalehte.

Lisaks kirjeldatutele võib rääkida veel autoerootilistest märkidest: juuste kammimine, näo ja huulte puudutamine, tagasihoidlik zestikuleerimine.

Sellised liigutused ütlevad teistele, et me meeldime endale ja meil pole midagi selle vastu, kui teised inimesed meid ahvatlevatena tajuvad.


Igipõline peibutustants

Autoerootiline käitumine on peibutustantsu lahutamatu osa, millega tavaliselt kaasneb huviobjektile saadetud pilk.

Kui naiste mõtted magamistoale kalduvad, puudutavad nad sageli oma rindade ülaosa, et nibudele paremat asendit leida. See peaks olema meestele kindel märk, et nad võivad daamiga vestlusse astuda korvihirmuta.

Inimesed, kes on õppinud autoerootilisi signaale lugema, ei eksi peaaegu kunagi partneri valikul. Tegelikult istuvad need signaalid meis nii sügaval, et ka kõige pingsam enesekontroll ei võimalda neid maha suruda. Ometi ei tohi unustada diskreetsust, liigne forsseerimine viib harva soovitud tulemuseni. Jääge tähelepanelikuks, kannatlikuks, tundlikuks, saage võitu mõttest, et ainult ilusad võivad mõjuda seksuaalselt atraktiivselt.

Igasugused suhted, olgu need seksuaalsed või mitte, on täiuslikud vaid dünaamilisuses. Kõik sõltub sellest, kuidas suhelda, vestelda, teineteist puudutada. Ja loomulikult ka sellest, kuidas seksida.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada