B12-vitamiini annustamine kasvaja puhul 08.07.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

3 a. eest eemaldati halvaloomilise kasvajaga eesnääre.Saan hormoonravi. PSA on 0,3. Kas madala hemoglobiinitaseme (g/L 131) raviks võin kasutada B12 süstimislahust, mis on kasvaja puhul vastunäidustatud? Tänan.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teie vere hemoglobiini tase on täiesti normis ja B12 süstimiseks puudub vajadus.
Ülo Zirel