sagenenud urineerimisvajadus 01.04.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kuna ei leidnud samalaadset probleemi, esitan küsimuse.
Kirjeldatud olukord on kestnud umbes kolm nädalat:
1. sagenenud urineerimisvajadus, peale tualetis käimist on tunne nagu põis ei tühjenenud täielikult ning jääb alles õrn urineerimisvajadus (öösel käin 2 korda)
2. vahel peale kusemist jääb imelik tunne kusitisse, natuke kipitav või kõrvetav, ei oska täpselt kirjeldada.
3. kõige enam häirib järeltilkumine või ma ei tea kuidas seda nimetada, et peenise ots on mõne aja möödudes peale kusemist jälle märg.

Perearstile viidid uriiniproov oli korras, suguhaiguseid ka ei ole (tegin testid), nikkeli test oli veebruaris korras. Varem on probleeme olnud eesnäärme põletiku ning ureaplasmaga. Olen 30 aastane mees.

Kas oskate soovitada mingeid looduslikke "ravimeid" vaevuste vähendamiseks, või kas peaks kiiremas korras arsti poole pöörduma (muidu on aeg androloogile aprilli lõpus). Kõike head!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kuna te olete varasemalt põdenud eesnäärme põletikku, on tegu ilmselt selle põletiku ägenemisega. Looduslikest raviteedest on apteegis saada põieteed, nõgesejuurt ja sobib ka prostamool ning selle analoogid. Kõige kiirem variant arsti vastuvõtule saamiseks on pöörduda perearsti poole.
Ülo Zirel