Krooniline põiepõletik 02.06.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 22. aastane neiu. Vaevlen juba 6 aastat põiehädade käes. Algas kõik kergest kõrvetustundest kusiti juures ja samal ajal tundsin ka pidamatuse tunnet. Kui jõin palju vett, siis põide tekkis uus vedelik ja valud taandusid, samuti ka pidamatus. Arst tegi siis 6 aastat tagasi tavalise uriiniproovi ja see oli puhas. Ütles, et pean rohkem vedelikku tarbima. Tol ajal ei osanud ma uriinikülvi küsida. Poolteist aastat tagasi aga tekkis mul peale vahekorda esimest korda tõsine põletik- tuksumistunne põie juures, hirmus valu pissimisel ja paar tundi peale esmaste haigustunnuste tekkimist, ei suutnud ma istudagi. Arst tegi tavalise uriiniproovi ja kirjutas Nitrofurantoini kuuri. Sain n.ö. terveks. Mõne kuu pärast uus tugev põletik ja jälle antibiootikumid. Ja siis jälle mõne kuu pärast uuesti. Nüüdseks olen käinud uroloogi juures, tehti uriinikülv, leiti coli ja faecalis (vist kirjutati nii). Uroloog tegi 3 järjestikust antibiootikumiravi Nitrofurantoini ja Noliciniga, kuni külv oli viimaks puhas. Jätkasin ravi Uroceptiga. 3 nädala möödudes tuli uus suur põletik. Sain antibiootikumid ja panin Toomas Tamme juurde aja (vahetasin uroloogi). Nüüd olen ootejärjekorras ja asi on nii hulluks läinud, et viimane kord sain ainult NÄDAL aega ilma antibiootikumideta hakkama. Neerudega on küll korras olnud kõik- on tehtud vereproov, kuid mul on ka verd tulnud suure põletiku ajal. Ja tekkinud on ka närivad ja pistvad närvivalud alaseljas. Öösiti pean ärkama, et vett juua, sest nii kui põis tühjaks jääb, tekib kõrvetustunne ja algavad valud ning kardan, et asi jõuab jälle suure põletikuni.

Veel mainin ära:
-günekoloogi juures kõik proovid tehtud- rääkisin ka seal põiepõletikust.
-ultrahelis oli kõik korras.
-mesinädalate tsüstiit on mul paar korda olnud, põletik tuleb ka ilma vahekorras olemiseta.
-noormees on mul meestearsti juures proovid ära teinud- kõik korras!
-pesen ennast alt vähemalt 2 korda päevas, ka noormees on puhtusearmastaja.
-peale vahekorda käin pissil ja ka pesemas.
-joon ohtralt vaheldumisi kõiksuguseid põiele mõeldud teesid.

Olen täiesti meeleheitel. Istun praegu kell pool viis hommikul üleval, sest põis n.ö põleb. Ja lähen küll uuesti uroloogi juurde, aga järjekorras olen veel tükk aega. Nii mõtlesingi oma mure Teile ära rääkida. Ehk oskate midagi järeldada mu jutust või öelda, mis Teie arvates mulle kõige parem ravi oleks? Kas mul on üldse lootust terveks saada?

Ilusat suve soovides
K.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tegemist ilmselt sageli korduva uroinfektsiooniga, mida esineb 10-20% naistest. Siin soovitatakse pikaajalist madaladoosilist antibakteriaalset profülaktikat 6 kuud kuni aasta.
Ülo Zirel