Tihe pissimine 10.03.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Sooviksin teada, kas viimasel ajal tihe pissimine ja võimatus pissihäda n.ö. kinni hoida võivad olla tingitud minu seisukorrast või millestki muust.
Olen 44-a. naine, opereeritud emakakartsinoomi kahtlusega 16-a. tagasi. Kliimaks jms. ammu seljataga. Suguelundid on seest väga õhukeseks ja tundlikuks muutunud, tihti on bakteriaalne vaginoos. Intiimelu eksisteerib 2x kuus, mille tagajärjel on tavaliselt mingid väksemad vigastused.
Ühesõnaga, kas praegune pissimisprobleem võib olla selle operatsiooni tagajärjega seotud või mitte?
Tänan vastamast!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
vaevalt, et see nii ammu aega tagasi tehtud operatsioonist on tingitud. Tõenäolisem põhjus on bakteriaalne vaginoos või on teil tekkinud nn. üliaktiivse põie sündroom (i.k. overactive bladder e. OAB).
Ülo Zirel