uuringud 09.01.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Kas kompuutertomograafia puhul kasutatav kontrastaine -Omnipaque suukaudsel manustamisel esineb ka mingeid kõrvaltoimeid ? ( Juhendis-segage 1pdl. 20 ml
kontrastainet 0,5 l veega.Üks pudel juua uuringueelsel õhtul,teine 2 tundi enne uuringut )Kas kaksteistsõrmiksoole haavandi puhul võib seda tarvitada? Kas antud
uuring näitab täpselt ära kasvaja nt. põies,kõhukoopas ja väikeses vaagnas?Kui tihti võib uuringut korrata ?

Suur tänu,et leiate aega küsimustele vastamiseks !

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
suu kaudu antav kontrastaine ei põhjusta mingeid häireid organismis. Küll võib seda põhjustada suures koguses veeni süstitav kontrastaine (kompuutertomograafial tavaline).
Uuringut korratakse nii sageli kui vajalik. reeglina piisab siiski 1 -st uuringust.
Ülo Zirel