tsüst 23.08.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Minu mees 50a.käis perearsti juures.Mureks on liig tihe urineerimine.
Uriini analüüs näitas pisikut mille raviks määrati rohud.Samuti teahti ka sonograafia mis näitas tsüstri neerudes 3.4 cm.suurune.Uroloogi juurde on ka aeg kinnni pandud.
Kas on võimalik saada teada,mis on tsüst ja kuidas seda ravida,kui ohtlik see on ja
kas ei muutu see tsüst kasvajaks.

Lugupidamisega
Helju

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Helju,
tegemist on neeru lihttsüstiga, mis on antud juhul pisike ja mingeid vaevusi ei põhjusta. Tsütid sisaldavad vedelikku ja mõnikord võivad nad suureneda. Seda saab jälgida ultraheli-uuringuga. 1% neerutsüstidest on pahaloomulised, seega siis väga harva.
Kokkuvõtteks: teie mehel on juhuleiuna uuringute käigus avastatud väike tsüstike neerus, millega ei pea midagi ette võtma.
Ülo Zirel