Jätk 47140 küsimusele... 03.05.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Samasuguseid tunnuseid esines ka siis, kui saatsin eelmisel aastal teile sellise postituse nagu allpool toodud: praegu selline surin vms. munandite all, taga või kusagil seal ning valu on häiriv ning ebamugav on kõndida jne. Mingit tükki hetkel igaljuhul ei tähelda, ning munandit katsudes pole valus kuskilt. Valu kollet siiski täpselt ei tea öelda.

Küsimus: valu munandites või seal lähedal

Printimine
Tere! Mitu päeva tagasi hakkas valutama munanditest allpool või kusagil seal piirkonnas. Kõndides annab tunda ning joostes on valus ning samuti ka jalga tõstes. Olen üritanud leida valukollet, aga ei saa eriti hästi aru. Valu on häiriv, kuid mitte väga valus. Milles võib olla probleem? Olen 15-aastane.

Teine probleem selline, et paar nädalat tagasi oli vasak munand valulik. Hüpates andis tunda ning katsudes oli samuti valus. Valu kadus 2-3 päevaga. Siiski jäi mind vaevama mõte, et mis selle põhjuseks võib olla. Vasak munand suurem kui parem, aga seda juba pikka aega minu mäletamist mööda ning vasaku munandi ülaosas oleks nagu väikene tükk vms. Katsudes pole valulik, aga sel ajal kui munand valutas siis oli see sama tükk valulik. Milles võib olla asi? Kas normaalne kasvunähtus? Kuhu peaksin pöörduma kui midagi hullemat?
Ette tänades!

Vastab: Dr. Ülo Zirel, uroloog, Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ilmselt tegu korduva munandimanuse põletikuga. Peaksite pöörduma meestearsti või uroloogi vastuvõtule.
Ülo Zirel

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui valu ega tükki enam pole, siis olete vahepeal terveks saanud ja kõik on hästi.
Ülo Zirel