Valud kubemepiirkonnas. 17.04.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 27 aastane mees ja ei ela aktiivset suguelu. Viimasel aastal on mul alakõhus ehk kubeme piirkonnas pea iga 2-3 nädala tagant valud ja eriti see annab tunda munandis, kuid ka põies või siis eesnäärmes, täpsemalt ei tea. Olen käinud uuringutel. On tehtud ultraheli-sapikividest ja munanditest, vereanalüüsid võimailke põletuste ja bakterite osas, uriini proov põletiku suhtes ja suguhaiguste analüüsid. Kuid kõik need vastused on olnud minujaoks puhtad, st ei ole leitud midagi, mis viitaks mingisugusele haigusele või siis põletikule.
Kuid valud kestavad ikka teatud 2-3 nädalase tsükli järel ja see mind häirib, ei saa korralikult käia ja wc-s kusel. Ja ikkagi annab valu tunda munandis. Kui katsuda munadit siis seal on mingi tükk ja just see teebki valu. Paar päeva tagasi kusel käies tekkis selline valu nagu oleks nõelaga sisse torgitud ja siis oli tõesti valus. Kuid uriin on ikka kollane nagu olema peab.
Mis või millega võib tegu olla kas siis eesnäärmega või on midagi muud, mida pole suudetud leida ja seepärast välja ravimata minul.
Ette tänades
R.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui tunnete munakotis tükki, mis valutab on tavaliselt põhjuseks munandimanuse põletik või tsüst või munandiripatsi keerd või munadi kasvaja. Variante on palju, ravi on erinev. Peaksite siiski pöörduma uroloogi või meestearsti vastuvõtule.
Ülo Zirel