Eesnäärmevähk 18.03.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

75.a. meesterahval diagnoositi eesnäärmevähk luumetastaasidega. Raviks saab Androcuri 50 mg 4 tbl. päevas.
Küsimus järgmine, kui tihti peaks antud juhul kontrollima vere PSA taset?Viimasest PSA taseme kontrollist möödas 3 kuud, ja raviarst uut aega senini määranud ei ole.

Ette tänades,
A.K.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
reeglina kontrollitakse eesnäärmevähi ravi ajal PSA taset 3 kuu järel.
Ülo Zirel