Valge pulber uriinis 09.01.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 22 aastane noormes, pole kunagi põiepõletikku ega muid hädasi olnud, aga umbes 1-2 korda kuus on selline asi, et urineerimine on valulik ja peale l6petamist ei lähe see valu ära vaid jääb nagu peenise sisse.. tunne oleks nagu tahaks natuke veel vett välja lasta aga midagi ei tule. Viimane kord punnitasin peale lõpetamist hambad ristis ja siis tuli veel natukene uriini aga nägin et selle sees on mingit tahkemat puru. Eks ma siis lasin sellel korralikult ära kuivada ja siis oli näha, et tegemist on valge kriidi taolise pulbriga.. meenutab nagu lupja vms, ei olnud teda palju aga ega vähe kahh mitte. Ja tavaliselt juhtub see just õhtuti enne magamaminekut v siis hommikul ärgates. Kas te oskate öelda millest see on ja mis sellega ette võtta. Ei ole surmahäda aga üpriski ebameeldiv.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
noortel, muidu tervetel meestel ei esine põiepõletikku. Küll aga väga sageli eesnäärmepõletikku. Peaksite pöörduma perearsti või meestearsti vastuvõtule.
Ülo Zirel