Külmetus ja võimalik põiepõletik. 26.12.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Põiepõletikku pole iseenesest olnud varem, kui siis ainult väikeses eas, mil lihtsalt valulik urineerimine ise läks üle.
Olen 18 aastane. Selle kuu alguses ma jäin natuke tõbiseks, ning siis ilmusid põiepõletiku sümptomid, mis ilmusid peale vahekorda ka natuke tõbise partneriga. Sümptomiteks on siis valulik urineerimine, pidev tahtmine minna pissile, vähene veritsus (ei teagi, kas see nüüd nende sümptomite hulka ta päriselt kuulub). Veritsus muidu võib olla ka seletatav võib-olla rasestumisvastaste tablettide võtmisest.
Mõne päeva möödudes läks üle see valulikus urineerimise ajal ja vähene veritsus urineerimise ajal, ning ka tõbisus hakkas mööduma. Kuid nädala möödudes kui ma polnud veel ennas täielikult välja ravinud külmetusest, sain külma veel juurde. Nüüd jällegi paar päeva möödudes ilmusid need põiepõletiku sümptomid.
Ma nüüd ei teagi, kas pöörduda arsti juurde, või läheb see üle iseenesest. Probleemiks veel see, et ei viibi eestis, ega enne aprilli kuud ei tule tagasi.
Mida soovitate teha?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
palun lugege eelnevaid vastuseid põiepõletikust, need käivad ka teie kohta.
Ülo Zirel