kohvi joomine ja põiepõletik 20.10.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kas kroonilise põiepõletikuga inimene võib juua kohvi? Vahepeal hakkas mul hirm, et minu pidevad põiepõletikud võivad olla seotud kohvijoomisega (joon v.o 3 tassi nädalas). Üldiselt toitun tervislikult, alkoholi pole juba 3 aastat peaaegu puutunudki.

Ja veel - kui aastas 2-3 korda teha läbi nitrofurantoiini 10-päevane kuur, kas see tekitab immuunsust ravimile? Või kui ohutu see rohi üldse on? Külv on näidanud, et see peaks aitama.

Aitäh,
29-aastane neiu (põiepõletikud juba 7 aastat-alates ajast, kui hakkasin aktiivsemalt suguelu elama)

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kohvijoomine ei ole põiepõletiku riskifaktor. Mikroobide tundetus võib tekkida iga antibakteriaalse ravimi suhtes, siis tuleb kasutada teist vastavalt uriinikülvi vastusele.
Ülo Zirel