Kusepidmatus 19.10.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 60ne naine. Sel kevadel tekkis põiepõletik, mis ei läinud üle ei ravimitaimede ega antibiootikumidega ja kujunes välja kusepidamatus, ma ütleks, et absoluutne-
Suvel käisin Mustamäe haiglas uoloogi konsultatsioonil: tsüstoskoopia, bopsia, külv: mitte midagi patoloogilist- Raviks soovitati võimlemisharjutusi ja ega ma teadnud ka rohkemate võimaluste olemasolust. Praegusks on olukord kujunenud ikka täiesti väljakannatamatuks, põielihaste töö on täiesti olematu.
Nüüd lugesin operatsioonivõimalusest.
Tegelikult on asi keerulisem: 2 aasat tagasi avastati mul maovähk pluss kasvaja kääsooles. Välja pole midagi opereeritud. rajatud vaid nn ümberkäiguteed. See käärsoolekasvaja on andnud ka soolesulguse, mida on opereeritud Mustamel
Täna proovisin panna kinni numbri Teie vastuvõtule, sain selle jaanuari keskpaigaks.
Küsimus: olukord on lootusetu, võimalused nullilähedased, lihtsalt tuleb kuidaagi olla?
Tänan

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kõik põiehäired ei ole põiepõletik nagu ma siin korduvalt olen kirjutanud. Tõenäoliselt on teil kasvajad kaugemale levinud ja põhjustanud põienärvide kahjustuse, millest ka pidamatus. Siin kusepidamatuse vastu tehtavad operatsioonid kahjuks ei aita.
Ülo Zirel