Lingu operatsioon 06.06.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Probleem, et tilgad püksis, on nii suur, et arst arvas, et tuleb kindlasti opereerida. Momendil on doktor puhkusel ja ei saa temalt nõu küsida. Olen 34 aastane ja ma pole 100% kindel, kas soovin veel lapsi saada või ei. Kui ma aga selle lõikuse kasuks otsustan, kas sii son kindel, et lapsi saada ma enam ei või? kas siis oleks äkki vajalik ka steriliseerimine??

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui tupe kaudu ümber kusiti asetada pidamatuse vastane sünteetiline ling, pole teada, kuidas see sünnitegevuse käigus käitub, Seetõttu ei soovitatagi lingu operatsiooni alla 40 aastastele naistele. Kuid pidamatuse vastu on ka teisi operatsioonimeetodeid nagu Burchi op, mis sünnitustegevust ei takista ja on sama efektiivne kui ling.
Ülo Zirel