tükk munandikotis 21.05.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Lugupeetud dr Zirel.
Kaks aastat tagasi avastati mul tsüst munandikoti allosas.
Viimasel ajal olen tundnud mõnikord, et
munandikoti ülaosas on suurenenud oluliselt munandimanus?
ja selles on nagu mingi tükk (tera) ka vahel. Kas on nii võimalik, et tükk ise kaob ja tuleb tagasi või liigub see mööda munandikotti ja enamjaolt seda sõrmedega tihti ei taba?

Ette tänades.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
need tükid, mis te tunnete on ilmsesti munandimanuse tsüstid (vesipõied). Neid võib olla 1 või mitu ja tavaliselt tekib neid juurde ja lähevad suuremaks ning ära iseenesest ei kao. Mingit ohtu see haigus tervisele ei kujuta. Kui tekib valu munandi piirkonda, on soovitav kogu munandimanus koos tsüsti(de)ga eemaldada. Ainult tsüsti eemaldamisel võib sinna kõrvale mõne aja pärast tekkida uus.
Ülo Zirel