Hypospadia 16.01.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere austatud Dr. Zirel!
Lapsepõlves tehti teadmata põhjustel operatsioon, millega tekitati hypospadia. Nüüd käisin nimetatud diagnoosiga operatsioonil, kus tehti eesnahast plastika. Operatsioon läks aga nekroosi tõttu luhta. Ureetra ei toodud naha alt, nagu doktor kirjeldas, vaid tehti sügav läbilõige peenise pea esiküljel. Läbilõige ei asu mingil põhjusel keskel, vaid kaldub tugevalt paremale küljele. Samuti on läbilõiked väga ebakorrapärased, ühelt poolt sirge, teiselt poolt väga kaarjas. Läbilõike keskele on moodustunud kühm, mis segab püsti seistes urineerimist. Lisaks sellele on nüüd eesnahk väga ebakorrapärane. Vasemalt poolt eesnahk puudub, paremalt poolt ulatub see suisa mitmete sentimeetriteni. Peenise kõverus samuti ei kadunud, küll aga kinnitati seda enne operatsiooni. Olen oma ääretute omapäradega peaaegu leppinud, kuid nüüd ei ole vahekorda astumine nii füüsilistel, kui ka vaimsetel põhjustel võimalik. Nüüdseks olen oma hypospadia diagnoosiga operatsioonile minemist siiralt kahetsenud. Uut operatsiooni ei julge veel kaaluda, kuna tüsistused olid suured ning vaevused piinarikkad ning paranemine väga aega nõudev. Nüüd aga sooviksin lasta eemaldada ka parempoolse eesnaha ning ka peenise pea kuju korrigeerida, samuti kõverust. Kas sellise murega võib Teie poole pöörduda?
Jõudu ja jaksu soovides!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
võib küll, tuleb meie haigla registratuuri helistada 697 1049 ja vastuvõtu aeg küsida.
Ülo Zirel