mures põiepõletikuga 22.12.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Uriinikülvist leiti coli-bakter.Analüüsi vastuse ja ravimi-nitrofurantiin sain alles nädal hiljem.Arst ütles, et see selline halb bakter, mis tahab kergesti neeruvaagnasse trügida.Ma olen nüüd viis päeva seda rohtu võtnud ja teist sama palju on veel.Kas see ravim toimib ka siis edasi kui asi on tõepoolest neeruvaagnasse jõudnud või peab selleks mingi uue ravimi määrama.Kuidas ära tunda millal juba neeruvaagnapõletikuga tegu võib olla.Olen naine 40a. Ette tänades!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
bakterite vastane ravim toimib ikkagi bakterite vastu, mitte põiele või neeruvaagnale. Coli-bakter on uroloogias kõige tavalisem mikroob. Tal on mitmeid tüvesid, milledest osa tekitavad põletikku neeruvaagnas, osa kusepõies. Sellest ka erinevad haigused. See neeruvaagnasse trügimise jutt ei ole päris korrektne.
häid jõule,
Ülo Zirel