põiepõletik ja vahekord 21.11.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere! Olen 20 aastane neiu ning põen põiepõletikku juba üheksa nädalat.Olen saanud kaks erinevat antibiootikumi kuuri kuid mõlemad on aidanud ainult hetkeks. Käin iga nädal regulaarselt perearsti juures analüüse andmas.Mõned päevad tagasi alustasin Cran Berry tablettide kasutamist.
Perearst keelas mul vahekorras olemise öeldes, et see pärsib paranemist.
Lugesin, et naisele võib oma partneri sperma mitte sobida ja seda väitis mulle ka perearst. Ometi olen oma elukaaslasega koos elanud juba kolm aastat ning probleeme pole kunagi olnud.Käisin ka günekoloogi vastuvõtul ning tupeanalüüsid olid täiesti korras ja seksi ei keelatud. Kumba kuulata??Perearsti või günekoloogi? Vahekord pole kordagi mu enesetunnet halvemaks teinud. Aitäh.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
mina ei saa olla kohtumõistjaks teie arstide vahel. Ei saa ka aru, mis analüüse konkreetselt üks või teine arst teil teinud on. Põiepõletikust saab rääkida ikkagi vaid siis, kui uriinikülvis on avastatud bakterid. Kui seda pole, on tegemist mingi muu haigusega, mis teil urineerimishäireid põhjustab.
Ülo Zirel