9 aastane tüdruk pissib püksi 24.05.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!Minul on probleem oma 9 a tütrega.Juba väga väikesest peale on tal selline probleem, et kui ta naerab või väga rõõmustab tuleb tal sorts pissi püksi(ei lase kogu põit tühjaks, vaid ainult väikese osa).Kooli käies aga tuleb koju ja püksid on märjad, sest ütleb, et häda tuli peale ja kinni hoida ei jõudnud.Kusjuures koolitee pikkuseks on 10-15 min.Ja ütleb, et koolist ära tulles pissihäda veel polnud.Minul on jäänud mulje, et häda tuleb peale väga järsku ja kõvasti ning kui siis kohe ei saa ongi püksis.Tegime perearsti juures ka pissiproovi ja perearst ütles, et see ei ole korras, kuna sisaldas asju, mis seal tegelikult olla ei tohi.Saime suunamiskirja nefroloogile, kes aga väitis, et proovil pole viga midagi ja tüdruk ei käi piisavalt tihti WC.Tütar aga väidab, et tihtipeale tal polegi pissihäda.Arst käskis juua põieteed.
Milline on Teie arvamus, kas peaksin ikkagi selle pärast muretsema ja teise arsti arvamust küsima või piisab põietee joomisest? Kas see aitab ka selle nn sortsutamisele?Ette tänades.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
põietee uriinipidamatust küll ei ravi. Peaksite pöörduma lastekirurgi poole Tallinna Lastehaiglas või Tartu Ülikooli Kliinikumis, kellel on kõige suurem kogemus laste põiehäirete uurimises ja ravis.
parimat,
Ülo Zirel