neeru kasvaja 09.05.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere . palun abi, kunagi veebr ,märtsis saatsin kirja isa verise kuse kohta, nüüd siis teame nii palju et arst uuris rohkem vasakut neeru ja ei leidnud ikka midagi siis tehti kuu aega hiljem veel uuesti kompuuter ja narkoosiga mingi proov , ja nüüd avastati et parem neer on veel hullemas seisus ja ka vasakus pidi olema kasvaja. nüüd küsin kas nüüd pole enam midagi teha või siiski seda vasakut mis on paremas seisus natuke ainult lõigata saab elada või tuleb mõlemad lõigata ja siirtatakse uus neer , aga kas nii ruttu doonori neeru saab. ?kindlasti räägib ka arst aga hetkel tunnen et tahaks teda neid vastuseid mis mind vaevavad. tänan.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
niimoodi ei oska teile konkreetset nõu anda ilma uuringuta tulemusi nägemata. Mis tähendab parema neeru hull seis? Kasvajat saab ka neeru säilitades eemaldada. See sõltub kasvaja suurusest ja asukohast neerus. Kompuuteruuringu põhjal saab seda hinnata. Kindlasti selgitab teie isa raviarst neid võimalusi.
Parimat,
Ülo Zirel