Kivi neerus või põies. 09.03.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 40 aastane naisterahvas. Mul on suur mure, eelmise aasta detsembrikuus avastasin, et urineerimisel tuli mul verd(helepunast , üldiselt vähe). Peale seda tekkis mul tugev põletav tunne põies (alakõhus raskuse tunne), valud seljas, üldine halb enesetunne. Perearst kirjutas välja kompuuteruuringu ja uurini analüüsi.
Ultraheliuuring uuringuga selgus, et mul on vasakul pool neerus kivi 0,5 mm. Uriinianalüüs oli korras, näitas natuke verd. Pöördusin uroloogi poole, kes vaatas uriinianalüüsi ja ütles, et see on korras, kuid kirjutas mulle neeruröntgeni. Neeruröntgen näitas, et kõik on korras ja kivi oli ka järsku kadunud. Kõigest hoolimata oli mu enesetunne väga halb, valud seljas halb tunne põies ja kõhus. Perearst kirjutas põletiku raviks rohu välja. Paremaks muutus selle taga järjel see, et uriin hakkas paremini välja tulema, enne seda olid mul sellega probleemid tursed jalgadel. Õhtuks jalad paistes nii, et ei jõudnud käiagi. Kuna enesetunne ei paranenud läksin teise uroloogi juurde, kes kirjutas mul kaks uriinianalüüsi(põhjalikku) ja raviks "Spasmex"it. Kuna ennem olid ka kõhus pidevalt gaasid ja raske tunne tegi see enesetunnet natuke paremaks. Rohtu võtsin kaks nädalat. Käisin uroloogi vastuvõtul ja ta ütles, et analüüsid on korras ( kivi ega kasvajat ei ole). Kuid kirjutas mulle 100 tbl "Spasmex"'it. Käisin ka günekoloogi vastuvõtul minult võeti analüüsid, mis olid korras. samuti tehti mulle ka ultraheliuuring. Günekoloog, ütles, et põie kontuuris on sakiline moodustis 5 mm. Täpsustuseks, et see oli enne seda kui ma teise uroloogi poole pöördusin. Kuid ikkagi on mul suur mure, põies on väga halb tunne, eriti peale seda kui WC käin, alakõht on katsudes valulik, all seljas valud, kõhus ebameeldiv tunne ja gaasid. Ma ei oska tõesti enam midagi, teha olen päris meeleheitel. Kõik see on kestnud juba kolm kuud. Kuuaega olin ka haiguslehel. Ka veresete oli kõrge 35.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
väga raske midagi kommenteerida. Saab vaid soovitada lasta end suunata kolmanda uroloogi juurde, kes ka kusepõide sisse vaataks. Algas ju häda verikusesusega. Seda ultraheliuuringu kivijuttu ei maksa tõsiselt võtta, saate 99% petta. Spasmex on silelihaslõõgasti ning võib tekitada ka kõhukinnisust ja -puhitust. Ei julgeks küll teile nende kaebuste juures seda rohtu soovitada.
parimat,
Ülo Zirel