mädanev haav 15.02.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mu pojal tehti teie haiglas varikotseele operatsioon. Tal hakkasid mõlemad haavad mädanema. Kahel korral pöördus ta uuesti arsti poole, kuid tulemusteta. Nüüd oli tal palavik ja kõht valutas ning me pöördusime laupäeval traumapunkti. Seal puhastati haav ja saadeti edasi kirurgile, kes üle päeva
vahetab plaastreid ja määrib haava salviga.
Kas tegemist on ainult haava pealmise probleemiga või kas on mingi võimalus,
et midagi samasugust võib toimuda ka keha sees?
Teid ette tänades.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tegu on operatsiooni tüsistusega - haava mädapõletikuga. Põletik tekib ainult haavas ja ravi ongi haavaravi. See paraneb ära, mingeid sisemisi mädaprotsesse see ei põhjusta.
Parimat,
Ülo Zirel