penise vähk 08.02.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere 5 päva tagasi tehti mulie eesnaha emaldamise operacjon arst utles et mul on penise vähk kas tõesti tuleb terve peenis emaldada kas ei ole mud varivanti
teda ravida

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui vähikolle oli väike ja piirdus tõesti ainult eesnahaga ning ei olnud levinud sügavamale aluskudedesse, võib teid jätta jälgimisele. Muudel juhtudel tuleb teha peenise amputatsioon 2 cm esmaskolde servast juure poole. Kogu peenist eemaldada teie juhu korral pole vajalik.
Parimat,
Ülo Zirel