Pissihäda, mis ei lõppe... 12.05.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 18 aastane tütarlaps ja mul on selline probleem, et nii umbes kuus korra (vahest harvemini, vahest tihtim) on mul selline päev, kus ma põhimõtteliselt pean pool ajast veetma wc-s. Asi on nimelt selles, et mul on kogu aeg selline tunne nagu mul on pissihäda, tegelikult tuleb ainult paar tilka ja lihtsalt on valus seejärel. Kui ma palju siis pingutan enda lihaseid on tulemuseks see, et pärast on pühkimisel näha, väikseid veretilgakesi. Üle on selline asi tavaliselt öösel läinud, kuid nüüd olen pidanud juba paar päeva niiviisi wc vahet jooksma. Äkki te oskate öelda milles viga on ja kuhu ma sellisel juhul pöörduma peaksin, kui seda üldse kuidagi ravida annab?

Kiiret vastust ootama jäädes ja ette tänades

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
võimalik, et selline perioodilisus on seotud menstruaaltsükliga. peaksite pöörduma günekoloogi poole.
Edu soovides,
Ülo Zirel