nitrofurantoin ei mõju? 06.03.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Minu 11-aastasel pojal on uroinfektsioon. Nimelt pissimine on valulik, sagedus normaalne, bakt. külv näitas staphylococci, ravime nitrofurantoiniga. Tänaseks on juba kuuri 10.päev, kuid valulikkus ei ole üle läinud, aga uriin ise muudkui udusemaks läheb. Mida teha? kas võtta samat rohtu edasi, vahetada kangema ab-vastu või lihtsalt jätta nii nagu on? Peaksin ära mainima, et aastavahetusel ravisime uroinfektsiooni, mille tekitajaks oli 2 bakterit, kangema ab-ga.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ei ole normaalne, et muidu tervel lapsel esineb sagedasi kuseteede põletiku episoode, eriti poisil. Võimalik, et lapsel on tegemist mõne kaasasündinud rikkega või neurogeensete põiehäiretega. Sel juhul on vajalik põhihaiguse ravi, muidu ei saagi antibiootikumidest püsivat efekti. Ka on võimalik, et valitud ravim ei toimi stafülokokk-infektsiooni.
Peaksite pöörduma lastenefroloogi või lastekirurgi vastuvõtule, et tehtaks süvendatud uuringud.
Parimat soovides,
Ülo Zirel