3a.poisi noku punane,suurenenud ja kõva 12.11.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Millest võib olla tingitud selline probleem? Aluspükstel oli märgata vähest eritist (valge), poiss muidu midagi ei kaeba, pissida pole ilmselt valus. Loputasime "lilla-lahusega". Mida veel ette võtta ja kas möödub iseenesest? Kas on seos eesnaha liikuvusega? Või ei peagi nii väikesel poisil eesnahka liigutada üritama (pole siiani üritanud)?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kuna eesnahaalust pole pestud, siis ilmselt on seal tekkinud põletik. Kindlasti peab ka väikestel poistel vannitamisel eesnaha üle glansi tõmbama ja selle alt pesema. Põletiku puhul ka lilla-lahusega loputama. Pärast tuleb eesnahk tagasi panna. Kui seda mitte teha, tekib eesnaha ahenemine ja on vaja operatsiooni (eesnaha eemaldamist).
Kui teie lapsel on eesnahk juba nii kootunud, et ei tule üle glansi tagasi, tuleb pöörduda lastekirurgi poole.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel