ureaplasma 12.09.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

kui mul esineb tihti(3 korda aasta jooksul) ureaplasmat kas peaksin pöörduma uroloogi poole. õhtuti tekib põie põletiku tunne. naistearst ütleb et ureaplasma pole ohtlik ja seda eriti ei ravita.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ureaplasma pole küll ohtlik, aga tekitab tupe- ja põiepõletikke ja sellega elukvaliteedi langust. Nii, et oleks tarvis siiski välja ravida. Kuna see on sugulisel teel leviv infektsioon, tuleb samaaegselt ravida ka partnerit. Ilma kondoomita tohib suguelu elada alles siis, kui mõlemad on uuesti kontrollitud ja "puhtad".
Teiselt poolt, ureaplasma määramiseks kasutatakse praegu laialdaselt ensümaatilist meetodit, mis ei ole siiski piisavalt spetsiifiline test (ka teised põletikutekitajad võivad anda reaktsiooni ). Täpsem analüüs ureaplasma määramiseks on molekulaarbioloogiline e. PCA-test. Soovitan lasta teha uus analüüs, kas teil üldse on tegemist ureaplasma-infektsiooniga ja seejärel korrektne ravi. Uroloogid naiste sugulisel teel levivate infektsioonidega ei tegele. Vajadusel peate vahetama günekoloogi.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel