uroloogia,põie probleem 08.08.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 37aastane naine.Põiega probleemid vaevavad mind juba viimased viisteist aastat ja iga aastaga aina hullemini.Käin tualetis väga sageli,vähemalt 15 korda päevas ja lisaks 1-4 korda öösel.Vahel pole vaheti poolt tundigi.Põis ei tühjene,peale urineerimise lõppemist tuleb sageli väikese vahega mitu sortsu veel.Võimatu on linnas pikemalt liikuda,kuhugi sõitmisest rääkimata.Kohe peale tualetist väljumist köhima, aevastama või naerma hakates on uuesti püksid märjad.Kust see uriin tuleb on võimatu aru saada.Ükskõik kuna tualetti minnes tuleb alati.Günekoloogiliselt on kõik proovid korras samuti ka tavaline uriiniproov.
Mida ma peaksin tegema ja kas on üldse lootust.Olen tänulik nõuande eest.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
naistel esineb väga sageli probleeme kusepõiega. Et konkreetselt teid aidata, tuleks teil siiski pöörduda uroloogi vastuvõtule. Tavalise uriiniproovi järgi ei ole võimalik urineerimishäireid diagnoosida. Selle raha võib siinkohal kokku hoida.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel