Kõhukinnisus 28.08.23 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Beebil mitu kuud kõht väga kinni. Perearst soovitas anda Duphalaci, andsime. Abi polnud. Nüüd saab Cutalaxi, mis aitab aga kuna tegemist siiski kange ravimiga ei saa jääda ainult selle pealt kakama. Oleme proovinud anad kiivit, ploomi, kuivatatud ploomi, papaiat, kaeraputru aga need ei ole aidanud. Kas võiks proovida nt linaseemneid ja kui jah siis mis kujul. Või on mõni muu toit mis võiks aidata loomulikul viisil seedida.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Soovitus on toiduga püüda kõhutegevust reguleerida. Aedvili, pudrud tekitavad jääki ja peaksid sobima. Ploom on ka hea. Vältige kindlasti riisi andmist ja et piima kogus ei oleks suur. Imiku toitmise soovitusi on laste toitmise juhendis, mille leiate Eesti Lastearstide seltsi kodulehelt ja üldised kõhukinnisuse soovitused on ka kliinikumi kodulehel nõuannete rubriigis.
Mina ei ole linaseemneid imikule soovitanud.
Kjulge