Krooniline kõhukinnisus? 15.11.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Ma ei tea, kas pöördun oma probleemiga õige isiku poole, kuid mure vaevab ja ei oska midagi ette võtta!
Mure siis selline, et mindl juba mitmeid aastaid vaevab kõhukinnisus, see on lausa selline, et wc-s ei käi nädal ja tihti ka 1,5 nädalat sellele järgnevalt, siis ühel hetkel süües tekib iiveldus ja kõhuvalu, mille järgselt käin wc-s ja midagi suure punnimise ja peavalu peale tuleb, kuid vähe.
Sellest alatisest kõhukinnisusest on tekkinud ka püsivad hemorroidid, millest enam lahti ei saa.
Olen proovinud ka igasugu soovitusi, toitumise muutust, füüsilise aktiivsuse tõstmist, kuivatatud ploomide söömist, sidrunit, isegi Duphalacki ja Regulaxi ning piimhappe tablette, mitte miski peale Bisacodyl-i siiani midagi paremaks pole teinud.
Apteeki on ka imelik minna Bisacodyl-i ostma minna, kuna apteeker ei taha mulle seda väga müüa ja ütleb, et see pole lahendus, aga mis siis on, kui hetkel tundub see ainukese vahendina olevat, mis aitab mind.
Kas oskaksite nõu anda, et mis oleks kõige parem lahendus sellele asjale siis?
Olen juba üsna mures, sest ei oska mitte midagi ette võtta enam.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Taoline raskekujuline kõhukinnisus vajab täpsemaid uuringuid, võimalik et ka gastroenteroloogi poole pöördumist. Soovitan perearstile täpselt kirjeldada oma seedevaevusi ja samme, mida seisundi parandamiseks juba teinud olete. Edasi on võimalik määrata vajalikud uuringud, sh. mao-seedetrakti läbivaatuse, kui viimane peaks vajalikuks osutuma. Bisacodyl pole tõepoolest lahendus ja pikas perspektiivis muudab see seisundit vaid kehvemaks.
Heade soovidega, dr.Ehala